تبلیغات
سایت تفریحی شومبوسمولی :D - نگاهی به واكنش نامزدهای جوایز اسکار ‌٢٠١٢

نگاهی به واكنش نامزدهای جوایز اسکار ‌٢٠١٢

نویسنده :محدثه
تاریخ:جمعه 7 بهمن 1390-07:32 ب.ظ


نگاهی به واكنش نامزدهای جوایز اسکار ‌٢٠١٢
نامزدی جایزه اسكار واقعا چیز عجیبی است. مخصوصا وقتی بدانید ساخت این فیلم به خاطر مرگ شخصیت اصلی فیلم متوقف شده بود، اما عوامل فیلم و خود من....


                                            

اعلام نامزدهای نهایی هشتادوچهارمین دوره جوایز اسكار با واكنش جالب و متفاوت سینماگران سرشناس دنیا همراه بود. 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «تام شراك»، رئیس آكادمی اسكار به همراه «جنیفر لاورنس»، بازیگر سرشناس هالیوود سه‌شنبه‌ شب فهرست نامزدهای نهایی جوایز اسكار 2012 را درحالی اعلام كردند كه فیلم «هیوگو» ساخته مارتین اسكورسیزی در 11 بخش نامزد دریافت جایزه شده است. 
آنچه در زیر می‌آید واكنش نامزدهای جوایز اسكار پس از اطلاع از نامزدی در معروف‌ترین جایزه سینمایی دنیا است: 

** مارتین اسكورسیزی، نامزد بهترین كارگردانی (هیوگو) 

هنگامی كه نامزدهای جوایز اسكار اعلام می‌شد اسكورسیزی در خانه‌اش در نیویورك خواب بود. تلفن منزل او به ندرت در ساعت یك بامداد آزاد است، اما او برای اطلاع از اعلام نامزدهای جوایز اسكار منتظر تماس مدیر برنامه‌هایش ماند تا مطلع شود كه فیلم «هیوگو» در 11 بخش نامزد شده است. 
وی در این‌باره گفت: «بسیار شگفت‌زده شدم، اما این چیزی نیست كه بخواهی برای آن بسیار امیدوار باشی. من سعی می‌كنم هیجانم را كنترل كنم. 
اسكورسیزی ابراز امیدواری كرد كه نامزدی جوایز اسكار فروش فیلم «هیوگو» را افزایش دهد. 

** گراهام كینگ، نامزد بهترین فیلم (هیوگو): 

كینگ در این باره گفت: من هنوز متعجب هستم كه فیلم «هیوگو» چگونه در جوایز بافتا نامزد 9 جایزه شد، اما در بخش بهترین فیلم كاندیدا اعلام نشد، اما اكنون در جوایز اسكار نامزد بهترین فیلم شده است. شاید هیچكس متوجه این ماجرا نشود. این موفقیت یك كارگروهی بود كه به آن دست یافتیم. 

** ویولا دیویس، نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن (كمك): 
دومین جایزه نامزدی اسكار بیش از اولین باری كه نامزد شدم حرفه مرا تحت تاثیر قرار خواهد داد. صادقانه می‌گویم نمی‌توانم برای بازگشت دوباره مقابل دوربین صبر كنم. من تمام جوایزی كه گرفته‌ام را دوست دارم و احساس غرور می‌كنم. اما قرار نیست این جوایز را با خودم به هر طرف ببرم. معمولا اغلب فیلم‌هایی كه از لحاظ فنی خوب ساخته شده‌اند تحسین می‌شوند و به فیلم‌هایی كه از عمق قلب‌مان ساخته می‌شوند توجهی نمی‌شود.
** گلن كلوز، نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن (آلبرت نوبز): 
كلوز نیز در این باره گفت: بسیار، بسیار خوشحالم. اما از این بیشتر خوشحالم كه عوامل چهره‌پردازی این فیلم نامزد جایزه اسكار شدند. چون كار آنها دقیقا متمایز از آن چیزی است كه در «هری‌پاتر» یا «بانوی آهنین» شاهد هستیم. این یك اثر مینی‌مالیستی است. 

** گری اولدمن، نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد (بندزن، خیاط، سرباز،‌ جاسوس): 

اولدمن نیز در این باره گفت: من برای اكران این فیلم اكنون در برلین و درحال مصاحبه با یك روزنامه آلمانی هستم. همكارم با چشمانی اشك‌بار خبر نامزدی را به من اعلام كرد. من شخصا این را پیش‌بینی نمی‌كردم؛ چراكه معتقدم در این فیلم یك نقش معمولی را بازی كردم. 

* استیون اسپیلبرگ، نامزد بهترین فیلم (اسب جنگی)، (كمك): 
و اما اسپیلبرگ در این باره گفت: بسیار هیجان‌زده هستم كه فیلم‌ام در چند بخش نامزد جوایز شده است. البته این برای اولین‌بار است كه من تجربه نامزدی هم‌زمان در دو فیلم را در جوایز اسكار تجربه می‌كنم. نامزدی یك فیلم افتخار است، اما نامزدی دو فیلم بسیار خوشحال كننده است. البته این دستاورد متعلق به تمام همكاران من در كمپانی دریم‌ووركز است. 

** ویم وندرس، نامزد بهترین مستند بلند (پینا): 
وندرس نیز در این باره گفت: نامزدی جایزه اسكار واقعا چیز عجیبی است. مخصوصا وقتی بدانید ساخت این فیلم به خاطر مرگ شخصیت اصلی فیلم متوقف شده بود، اما عوامل فیلم و خود من آن را تا جایی پیش بردیم كه حالا باور نمی‌كنیم چنین كاری كردیم. اما من از تجربه سال 2000 كه با فیلم «باشگاه اجتماعی بونا ویستا» نامزد اسكار شدم و آن را نبردم، می‌دانم كه نباید زیاد به آن دل بست. 

** كریس میلر، نامزد بهترین انیمیشن بلند (گربه چكمه‌پوش): 
میلر نیز در این باره گفت: این بهترین اتفاقی است كه تاكنون برای من افتاده. واقعا غیرقابل باور است. من شب اعلام نامزدها از فشار استرس نتوانستم بخوابم. نامزدهای این بخش همگی عالی هستند و من تمامی آنها را دوست دارم. سال 2011 از لحاظ ساخت آثار انیمیشن بسیار تحسین‌برانگیز بود. بسیار احساس غرور می‌كنم كه یكی از نامزدهای این بخش هستم. 

** جنیفر نیلسون، نامزد بهترین انیمیشن بلند (پاندای كونگ‌فو كار2): 
نیلسون نیز در این باره گفت: هنوز از شنیدن خبر نامزدی جایزه اسكار در شوك هستم. این افتخار بسیار بزرگی است. پیام‌های تبریك برای من هنوز ادامه دارد. شاید بسیاری از مردم ندانند كه ما این فیلم را با یك تیم 400 نفره ساختیم. 

** بیل پوهلند، نامزد بهترین فیلم بلند (درخت زندگی): 
پوهلند نیز در این باره گفت: من درحال آماده كردن پسر هفت ساله‌ام بودم تا به مدرسه برود كه خبر نامزدی جایزه اسكار را شنیدم. بسیار هیجان‌زده هستم. این اتفاقی است كه همیشه شما امیدوارید بیفتد. علاوه‌بر من، چهار نفر دیگر از جمله «براد پیت» تهیه كننده این فیلم بودند و هنوز مشخص نیست آكادمی اسكار از كدام از یك ما تقدیر خواهد كرد. 

** مایكل دی لوسا، نامزد بهترین فیلم (مانی‌بال): 
دی لوسا نیز در این باره گفت: احساس من از نامزدی شش بخش جوایز اسكار مانند تیمی است كه در وقت‌های اضافه حریف خود را شكست می‌دهد. این یك افتخار بزرگ برای فیلم‌ ماست و اینكه در این سطح به ما چنین توجهی شده یك افتخار برای ما محسوب می‌شود. اما افسوس كه «بنت میلر» در بخش بهترین كارگردانی نتوانست نامزد جایزه اسكار شود. در حالی كه او این موفقیت را برای ما رقم زد. هر چند امسال كارگردانان بزرگی در عرصه سینما فیلم‌های خوب ساختند. 

** جان لوگان، نامزد بهترین فیلم‌نامه اقتباسی (هیوگو): 
این فیلم‌نامه‌نویس سرشناس درحال بازنویسی فیلم‌نامه قسمت جدید «جیمزباند» بود كه هم‌زمان از تلویزیون اعلام نامزدهای جوایز اسكار را پیگیری می‌كرد. وی با بیان اینكه «هیوگو» داستانی مهربانانه دارد گفت: هالیوود عاشق این است كه اسكورسیزی كه برایش بسیار ارزش قائل هستند در دنیای سینما فعالیت كند. 
اعضای آكادمی اسكار روز اول فوریه برگه‌های نهایی رأی‌گیری برای انتخاب برندگان جوایز اسكار را دریافت خواهند كرد. 
طبق سنت هرساله آكادمی اسكار، مراسم ضیافت نهار با حضور نامزدهای بخش‌های مختلف جوایز روز دوشنبه 6 فوریه برگزار خواهد شد و اعضای آكادمی تا روز 21 فوریه فرصت خواهند داشت تا برگه‌های رأی را به آكامی بازگردانند. 
مراسم اعطای جوایز اسكار نیز روز 26 فوریه 2012 (ششم اسفند ماه) و همچون سال‌های گذشته در سالن تئاتر كداك لس‌آنجلس برگزار خواهد شد و از شبكه تلویزیونی ABC پخش می‌شود. 
امسال «بیلی كریستال»، مجری باسابقه آمریكایی مسوولیت اجرای مراسم اعطای جوایز را برعهده خواهد داشت. 


نوع مطلب : سینما 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Bungling Ben
دوشنبه 20 فروردین 1397 06:23 ق.ظ
Would you love the taste of a Coke shake made with vanilla ice cream?
Can you have an operation to make you taller?
شنبه 1 مهر 1396 11:12 ق.ظ
We are a bunch of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your site offered us with helpful information to work on. You have performed a formidable
activity and our entire neighborhood will probably
be thankful to you.
What causes burning pain in Achilles tendon?
سه شنبه 10 مرداد 1396 12:39 ق.ظ
Heya i'm for the first time here. I came across this board and I find It really useful & it helped me out much.
I hope to give something back and aid others like you helped me.
Foot Pain
سه شنبه 3 مرداد 1396 08:36 ب.ظ
Good day I am so happy I found your webpage, I really found you by
mistake, while I was looking on Bing for something else, Regardless I am here now and would just like to say thanks
a lot for a incredible post and a all round interesting blog
(I also love the theme/design), I don't have time to go through it all at the moment but I have
saved it and also added your RSS feeds, so when I
have time I will be back to read more, Please do keep up the awesome job.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 06:01 ق.ظ
Pretty! This was an extremely wonderful article.

Many thanks for supplying this info.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo